Teatr profilaktyczny w Pogwizdowie

Dnia 18.11.2016r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili ZSG w Pogwizdowie, gdzie mieli możliwość obejrzenia trzech spektakli w wykonaniu Teatru Profilaktycznego z Krakowa.

Pierwsza sztuka skierowana była głównie do najmłodszych widzów i nosiła tytuł „Dobre wychowanie z nami zostanie”. W pięknym, bajkowym lesie mieszkał sympatyczny miś – Krzyś, który starał się przypomnieć dzieciom, jak ważne jest bycie życzliwym dla innych poprzez używanie tak zwyczajnych słów jak: „Dzień dobry”, czy „Miłego dnia”.

Drugi spektakl zatytułowany „Nick – Victoria” ukazał młodzieży skutki uzależnienia od Internetu. Chociaż wielogodzinne granie w gry komputerowe stało się nowym sposobem spędzania czasu wolnego, to jednak należy pamiętać, że wstawianie zdjęć, czy udzielanie informacji na swój temat w Internecie, niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.

W ostatnie przedstawieniu pt. „Ja, egoista” ukazane zostały przyczyny nietolerancji oraz sposoby walki z nią, jak również wartość prawdziwej przyjaźni, dobrych relacji z rodzicami oraz szacunku wobec nauczycieli.

Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem oglądali spektakle, co zaowocowało wieloma głębokimi przemyśleniami.