Dzień Edukacji Narodowej – tajemnica rozwiązana!

Tajemnicze, sobotnie próby taneczne, tajne pakunki przekazywane przez p. Małgosię K. Co się dzieje? Sprawa wyjaśniła się 13 października 2016r. podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia szkołę odwiedzili słynni polscy i zagraniczni piosenkarze (Ania, Mateusz Sz., Mateusz M. oraz Emilka), którzy zaśpiewali swoje największe hity. Każdemu wykonawcy towarzyszył balet współczesny, nad choreografią którego czuwała Mariola Piekarczyk. Po występach, w roztańczonym nastroju, DJ Patrycja Kumor oddała głos do studia literackiego, gdzie zaprezentowana została okolicznościowa wiązanka poetycka. Tym razem, już w nieco nostalgicznych humorze przenieśliśmy się na czerwony dywan, gdzie czekali już znakomici prezenterzy Patrycja i Maciej. Ogłosili oni wyniki słynnej Gali Jabłkowej, podczas której, w różnych kategoriach nagrodzono naszych nauczycieli. A oto nagrodzeni:
1. Ks. Stanisław Pilch – w kategorii niebiański spokój, za umiejętność zachowania równowagi emocjonalnej nawet podczas przerw.
2. P. Agnieszka Drabik – w kategorii plusik i minusik, za wytrwałość w przekazywaniu wiedzy opornym na nią.
3. P. Agnieszka Wilk – w kategorii mól książkowy, za sukcesywne poprawianie sytuacji materialnej księgarń, poprzez zachęcanie do czytania.
4. P. Beata Majewska – za wydobywanie z nas głęboko ukrytych talentów, jeśli trzeba to nawet z gardła  – w kategorii muza młodych talentów.
5. P. Dorota Pilch  – w kategorii luz blues za uśmiech i wakacje w roku szkolnym.
6. P. Aneta Linca – w kategorii bizneswomen, za to że zawsze jest u kogo rozmienić kasę.
7. P. Bernadetta Babicz – w kategorii Dolby Surround, za absolutnie naturalne nagłośnienie.
8. P. Agnieszka Kijak – za latawce , dmuchawce, jelenie i liście w kategorii plastic fantastic.
9. P. Piotr Lizak – w kategorii tam i z powrotem za przebieżki pod stara szkołę… i z powrotem.
10. P. Dorotka i P. Danusia – kolejna kategoria pod nazwą otwarte drzwi, za to, że jak w domu – kuchnia jest miejscem dla wszystkich.
11. P. Jolanta Napora – w kategorii debiut roku.
12. P. Justynka Kasprzyk – w kategorii Widzialni niewidzialni za rozgryzanie filozofii papierologicznej.

Oprócz gali rozdawania nagród odbył się pokaz mody odblaskowej oraz każda z klas reklamowała swoje hasła dotyczące noszenia odblasków. Po części artystycznej pani dyrektor Agnieszka Wilk oprócz słów skierowanych do pracowników szkoły, nauczycieli z wyrazami wdzięczności za ciężką pracę wyróżniła dwóch pedagogów, którzy otrzymali Nagrodę Dyrektora: panią Bernadettę Babicz i pana Piotra Lizaka. Nad całością przestawienia czuwała pani B. Majewska, a aktorami byli uczniowie kółka teatralnego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!