Mikołajki w Kopalni Soli w Bochni

Jeszcze nie opadły emocje po 06 grudnia, a już musieliśmy się przygotować na nowe przeżycia.

09 grudnia Mikołaj  zszedł do podziemi! Nie, nie do szarej strefy…tylko 250 metrów w dół do kopalni soli. Klasy 0- VI odwiedziły go tam. Siedział w otoczeniu tysiąca prezentów, strzeżony przez aniołki oraz  diabła, który wyspecjalizował się w przybijaniu piątek. Każde dziecko otrzymało od świętego cuksowy prezent.

Chwilę potem poznaliśmy się z misiem polarnym i jego przyjacielem – krokodylem. Pomimo, iż pochodzili z różnych stref klimatycznych , potrafili znaleźć kompromis i zamieszkać w przytulnym ZOO, by móc ze sobą przebywać i pracować nad swoją przyjaźnią. Zwierzątka z przedstawienia pt.

” Przyjaźń w ZOO” przypomniały nam również o konieczności przestrzegania ważnych zasad podczas wizyt w Ogrodzie Zoologicznym.

W międzyczasie  paczki ze słodyczami wyraźnie zmalały. Trzeba to spalić! Okazja nadarzyła się podczas dyskoteki. W rytmie największych hitów słodkości uległy spaleniu, a organizmy zmęczeniu. Błogi stan wyciszenia przyniósł nam kącik artystyczny i stosy kolorowych, papierowych pasków, z których należało stworzyć choinkowy łańcuch.

Na koniec wizyty czekała nas „wysoka” niespodzianka- 670 schodów…pod górę. Ufff, jak męcząco! Na szczęście, na powierzchnię wyjechaliśmy już windą.

Naładowani jodem z niecierpliwością czekamy na Boże Narodzenie.